Naziv studija | Sveučilišni preddiplomski studij Kineziologije |
---|---|
Znanstveno/umjetničko područje studijskoga programa | Društvene znanosti, polje Kineziologija |
Trajanje studijskoga programa | 3 godine |
Minimalni broj ECTS bodova potreban za završetak studija | 180 ECTS |
Akademski naziv i kratica | prvostupnik kineziologije, univ. bacc. cin. |
Mogućnost zapošljavanja
Poslodavci koji mogu zaposliti sveučilišne prvostpnike kineziolgoje su sportski klubovi, društva i savezi, različiti sportski instituti, udruge za rekreaciju, kineziterapijske i rehabilitacijske ustanove, društva i udruge i sl.
Mogućnost nastavka studija na višoj razini
Student koji završi ovaj studijski program može nastaviti studirati na Kineziološkom fakultetu u Splitu, na diplomskom sveučilišnom studiju odnosno na jednom od četiri specijalistička stručna diplomska studija. Na osmoj razini HKO-a može nastaviti studij na Poslijediplomskom doktorskom studij kineziologije.
Studij/i niže razine predlagača ili drugih ustanova u RH s kojih je moguć upis na predloženi studij
Preddiplomski sveučilini studijski program kineziologije se upisuje nakon završene srednje škole.
Uvjeti i način studiranja
Preddiplomski studij kineziologije izvodi se kroz tri studijske godine. Svaka studijska godina ima dva semestra, odnosno četiri četvrtine. U svakom semestru student u pravilu upisuje 30 ECTS-a, odnosno u jednoj studijskoj godini 60 ECTS-a. Student završava ovaj studij kad sakupi svih 180 ECTS-a i obrani Završni rad.
Na prvoj i drugoj studijskoj godini student sluša i polaže isključivo obvezne predmete. Pri upisu na treću godinu studija, student bira i jedno izborno usmjerenje. Ponuđena su usmjerenja određenih sportova, rekreacije i fitnesa, kondicijske pripreme sportaša, osobnog trenera i kineziterapije.
Završetkom studija, student stječe akademski naziv sveučilišni prvostupnik kineziologije (univ. bacc. cin.).
Nastava na studijkom programu se u pravilu provodi kroz predavanja (grupa studenata do 150), seminare (grupa studenata do 36), kineziološke vježbe (grupa studenata do 18), laboratorijske vježbe (grupa studenata do 12) za predmete iz područja biomedicinskih zanosti, terenske vježbe (grupa studenata do 12) za predmete nekih sportova (Skijanje, Sportovi na vodi) i predmete Rekreacije, te metodičke vježbe (grupa studenata do 10) za predmete Kineziološka metodika 1 i 2, te Osnove kineziološke metodike.
Predmet Kineziološka fiziologija 2 ima uvijet za upis – student treba položiti predmet Anatomija i odslušati predmet Kineziološka fiziologija 1. Predmet Kineziterapija ima uvijet za upis – student treba položiti predmet Anatomija. Predmet Sportska medicina ima uvijet – student treba položiti predmet Kineziološka fiziologija 2.
Sustav savjetovanja i vođenja kroz studij
Studenti svake studijske godine, na početku akademske godine, biraju po dva predstavnika studenata. Fakultetsko vijeće imenuje Voditelja studijek godine iz redova nastavnika i suradnika zaposlenih na Fakultetu. Nadalje studenti su organizirani i imaju Studentski zbor KIFST-a a koji ima pet predstavnika u Fakultetskom vijeću. Podrška im je dostupna preko Studentske službe koja je svaki radni dan otvorena od 8.00 do 14.00 za studentska pitanja. Predstojnici Zavoda kao i Prodekan za nastavu i studente, te svi nastavnici dostupni su studentu u njegovom vođenju i usmjeravanju tijekom studiranja.