Upitnik rješavanja problema inkluzije u nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture u osnovnoj školi (DIPPE upitnik)

Poštovani profesori TZK, nastavnici TZK, učitelji TZK u osnovnoj školi, ovim putem molimo Vas da sudjelujete u ERASMUS + projektu DIPPE (Disentangling Inclusion in Primary Physical Education)

Rješavanje problema inkluzije u nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture u osnovnoj školi (Disentangling Inclusion in Primary Physical Education – DIPPE) je Erasmus+ Projekt s ciljem izrade online platforme na kojoj bi učitelji osnovnih škola i učitelji pripravnici dobivali informacije o inkluziji i inkluzivnoj praksi u nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture. Inkluzija je proces rješavanja i uvažavanja raznolikosti potreba učenika. Ovaj projekt usmjeren je na inkluziju djece s posebnim potrebama (PP).

Posebne potrebe (PP) odnose se na djecu koja imaju specifične potrebe učenja koje proizlaze iz spektra razlika među djecom, uključujući kognitivne, motoričke i fizičke, senzorne, komunikacijske i /ili razlike u ponašanju. Neki učitelji poistovjećuju pojam PP sa teškoćama u razvoju (TUR).

Projektni partneri su pripremili kratki upitnik za učitelje koji poučavaju Tjelesnu i zdravstvenu kulturu u osnovnim školama. Bili bismo zahvalni kada biste popunili upitnik i tako osigurali informacije potrebne za razvoj online alata koji će služiti kao izvor informacija o strategijama poučavanja i resursima potpore za inkluziju sve djece u nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture.

Popunjavanje upitnika ne bi trebalo trajati duže od 15 minuta. Povjerljivost podataka i anonimnost bit će osigurani. Neće se koristiti imena. Svi podatci će se pohraniti na siguran način, u skladu s važećim propisima zaštite osobnih podataka (EU Opća uredba o zaštiti podataka 2016/679 od 27.4.2016.). Samo će projektni partneri imati pristup ovim podatcima. Svi podatci čuvat će se 5 godina nakon završetka projekta. Nakon tog perioda, svi podatci bit će uništeni.

Zahvaljujemo na ovoj vrijednoj pomoći u prikupljanju informacija za projekt.

Upitnik DIPPE na hrvatskom jeziku

Koordinatori projektnih partnera:

Claude Scheuer Sveučilište u Luksemburgu, Luksemburg

Susan Marron Sveučilište Dublin City, Irska

Nicola Carse Sveučilište u Edinburghu, UK

Sanne de Vries Sveučilište primijenjenih znanosti u Hagu, Nizozemska

Catherine Carty Tehnološki Institut u Traleeu, Irska

Dana Masaryková, Sveučilište u Trnavi, Slovačka

Lucio Martinez-Alvarez Sveučilište u Valladolidu, Španjolska

Martin Holzweg Europska udruga učitelja tjelesne i zdravstvene kulture

(EUPEA), Švicarska

Pridruženi partneri projekta: