Potpisan sporazum sa Zajednicom sportova grada Šibenika

U četvrtak 21. srpnja 2016. u Šibeniku organizirano je svečano potpisivanje sporazuma o suradnji između Šibenske zajednice sportova i Kineziološkog fakulteta u Splitu. U ime partnera potpisnika sporazuma, uvodno obraćanje prisutnima održali su doc. dr. sc. Dražen Čular – prodekan Kineziološkog fakulteta u Splitu i g. Dario Kulušić – tajnik Zajednice sportova Grada Šibenika.  Oni su naglasili da potpisivanje sporazuma otvara mogućnost suradnje na području edukacije i sportske dijagnostike, a s osnovnim ciljem povećanja dostupnosti i kvalitete stručnog obrazovanja u području kineziologije i sporta u RH. Prisutnima su u kratkim crtama pojašnjenje brojne mogućnosti suradnje i partnerskog modela koji razvija Kineziološki fakultet u Splitu, a od kojih se mogu izdvojiti: zajednička izrada edukativnih programa, povlačenje sredstava iz fondova EU, sudjelovanje stručnih osoba po preporuci Saveza u realizaciji različitih programa, te komparativne prednosti edukacije metodom učenja na daljinu. Po svečanom potpisivanju sporazuma Potpisnici su naglasili najzanimljiviji dio suradnje dvije institucije, a to je početak  realizacije stručnog studija za školovanje trenera prvostupnika već u rujnu , najavivši prezentaciju za sve zainteresirane osobe.