Potpisan sporazum sa Zajednicom športskih udruga Kaštela

U petak  09. rujna 2016. u prostorijama Kineziološkog fakulteta u Splitu je  organizirano  svečano potpisivanje sporazuma o suradnji između Zajednice  športskih udruga Kaštela i Kineziološkog fakulteta u Splitu. U ime Kineziološkog fakulteta u Splitu, prisutni su bili Prodekan doc. dr. sc. Dražen Čular i koordinator za suradnju sa sportskim zajednicama predavač Goran Kuvačić, a u ime Športske zajednice predsjednica doc. dr. sc. Mirjana Milić, glavni tajnik Viktor Bašić, prof. i član izvršnog odbora ujedno i predstavnik u Skupštini HOO Jakša Alfirević.  Naglašeno je  da potpisivanje sporazuma otvara mogućnost suradnje na području edukacije i sportske dijagnostike, a s osnovnim ciljem povećanja dostupnosti i kvalitete stručnog obrazovanja u području kineziologije i sporta u RH. Na partnerskoj osnovi prezentirane su brojne mogućnosti suradnje i partnerskog modela koji razvija Kineziološki fakultet u Splitu, a od kojih se mogu izdvojiti: zajednička izrada edukativnih programa, povlačenje sredstava iz fondova EU, sudjelovanje stručnih osoba po preporuci Saveza u realizaciji različitih programa, te komparativne prednosti edukacije metodom učenja na daljinu. Po svečanom potpisivanju sporazuma Potpisnici su naglasili najzanimljiviji dio suradnje dvije institucije, a to je početak  realizacije stručnog studija za školovanje trenera prvostupnika već u rujnu, najavivši prezentaciju za sve zainteresirane osobe koja će se održati u Kaštelima  tijekom rujna.

image2 image1image3