Potpisan sporazum između Hrvatskog jedriličarskog saveza i Kineziološkog fakulteta u Splitu

U četvrtak 27. listopada 2016. u prostorijama Hrvatskog jedriličarskog saveza u Splitu organizirano je svečano potpisivanje sporazuma o suradnji između Hrvatskog jedriličarskog saveza i Kineziološkog fakulteta u Splitu. U ime partnera potpisnika sporazuma, uvodno obraćanje prisutnima održali su doc. dr. sc. Dražen Čular – prodekan za poslovanje Kineziološkog fakulteta u Splitu i g. Marin Milardović- predsjednik Hrvatskog jedriličarskog saveza. Oni su naglasili da potpisivanje sporazuma otvara mogućnost suradnje na području edukacije i sportske dijagnostike, a s osnovnim ciljem povećanja dostupnosti i kvalitete stručnog obrazovanja u jedrenja.

Predstavnik katedre za vodene sportove pri Kineziološkom fakultetu u Splitu dr. sc. Ognjen Uljević prisutnima je u kratkim crtama pojasnio brojne mogućnosti suradnje i partnerskog modela koji razvija Kineziološki fakultet u Splitu, a od kojih se mogu izdvojiti: zajednička izrada edukativnih programa, povlačenje sredstava iz fondova EU, sudjelovanje stručnih osoba po preporuci Saveza u realizaciji različitih programa, te komparativne prednosti metode učenja na daljinu. Glavni tajnik Saveza gosp. Ivo Jaić, koji je sudjelovao u pregovorima i aktivnostima pripreme samog sporazuma posebno je naglasio da postoji obostrani interes dviju institucija koji bi trebao rezultirati aktivnostima usmjerenim na postizanje zajedničkog cilja, unaprjeđenju Hrvatskog jedrenja.