Održano predavanje prof. dr. sc. Hopkinsa

Na Sveučilištu u Splitu, 16. ožujka, gostovao je prof. dr. sc. Will G. Hopkins, eminentni svjetski znanstvenik iz područja statistike i metodologije znanstveno-istraživačkog rada.

Prof. Hopkins je došao na poziv udruge Alumni Kineziološkog fakulteta, Kineziološkog fakulteta i krovne udruge Alumni Sveučilišta u Splitu, uz potporu Studentskog zbora i Sveučilišta u Splitu.

Za vrijeme svoja gostovanja, prof. Hopkins je posjetio Kineziološki fakultet i Institut za kineziologiju, Medicinski, Ekonomski i Pomorski fakultet te Sveučilišni studij za forenzičke znanosti. Uglednog profesora tom je prigodom primio i rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Šimun Anđelinović u pratnji predstavnika Kineziološkog fakulteta.

Prof. Hopkins je na Ekonomskom fakultetu održao dva predavanja na teme: ”Making Inferences about Effects/ Donošenje zaključaka na osnovu utvrđenih efekata“  i ”How to Assess a Meta-analysis / Kako procijeniti meta-analizu” te je direktno komunicirao i pomagao studentima Doktorskog studija Kineziologije, postdoktorandima i djelatnicima Kineziološkog fakulteta.

Prezentacije predavanja se nalaze u prilozima:

Introduction to meta-analysis for Split

Statistical significance vs MBI for Split