EUPEA – radionica Europskog Školskog sportskog dana

U sklopu organizacije EUPEA , Nina Ivančić, pred. kao predstavnica Kineziološkog fakulteta u Splitu, sudjelovala je na radionici Europskog Školskog sportskog dana u organizaciji “Hungarian school sport federation” (HSSF) u Budimpešti.

Tijekom radionice se raspravljalo o organizaciji ESSD (Europskog Školskog sportskog dana) u 2016. godini koji bi se trebao održati u svim državama članicama 30.09.2016.godine.

U ESSD projektu sudjeluje 15 Erasmus+ država dok je 19 država zainteresirano za provedbu školskog sportskog dana. ESSD se smatra jednim od najvećih eWos projekata. Cilj projekta je promocija tjelesne aktivnosti te uključivanje što više djece u organizirane oblike tjelesne aktivnosti u trajanju od minimalno 120 minuta.

nina budimpesta1

Na radionici je su sudjelovali predstavnici 16 država, neke od njih su:

Češka Republika, Njemačka, Grčka, Irska, Litva, Italija, Srbija, Francuska, Škotska, Turska, Rumunjska, Malta, Bugarska, UK, Danska i Hrvatska.