doc. dr. sc. Dražen Čular na prijemu kod Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović

Pored doc. dr. sc. Dražen Čulara prodekan Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Splitu sastanku su prisustvovali: Siniša Krajač ispred Hrvatskog olimpijskog odbora, Danira Nakić-Bilić, sportska direktorica Europskih sveučilišnih igara Zagreb-Rijeka 2016, doc. dr. sc. Zrinko Čustonja, predsjednik Hrvatskog akademskog sportskog saveza i predsjednik Europskih sveučilišnih igara Zagreb-Rijeka 2016, Ratko Kovačić, predsjednik Hrvatskog paraolimpijskog odbora, Nikica Perković, predsjednik Hrvatskog školskog športskog saveza, Predrag Sloboda, predsjednik Nacionalnog vijeća za sport i predsjednik Hrvatskog vaterpolo saveza, Davor Šuker, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Damir Poljak, glavni tajnik Hrvatskog rukometnog saveza, Marijo Lušić, predsjednik Hrvatskog športskog saveza gluhih, prof. dr. sc. Damir Knjaz, dekan Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Prisutni su Predsjednici predstavili svoje viđenje trenutnog stanja u hrvatskome sportu, svoje planove i ideje za poboljšanje i buduće projekte. Istaknuli su važnost promoviranja sporta kod mladih ljudi i jače integracije sportskih aktivnosti u obrazovne procese. Složili su se kako je zdravlje društva izrazito povezano s tjelesnom aktivnošću, a Hrvatska se trenutno nalazi na začelju europskih zemalja po amaterskom bavljenju sportom te istovremeno predvodi negativnu listu po broju oboljelih od kardiovaskularnih bolesti. Naglasili su kako je potrebno donijeti nacionalnu strategiju sporta. Predsjednica je najavila osnivanje Vijeća za zdravlje i sport koje bi se bavilo navedenim izazovima te pokušalo dati odgovore i smjernice za razvoj sporta i sportskih navika posebice kod djece i mladih. U tom smislu je dogovoren nastavak razgovora te zajednička inicijativa u popularizaciji sporta među svim građanima.