Zavod za kineziologiju individualnih sportova

Zavod za kineziologiju individualnih sportova „najmlađi“ je Zavod pri fakultetu i djeluje od akademske godine 2014/15, a nastao je iz Zavoda za kineziologiju sporta. Kako mu i ime sugerira sačinjavaju ga katedre i predmeti individualnih sportskih disciplina.

U okviru Zavoda djeluju Katedra za estetska gibanja (predstojnik doc. dr. sc. Alen Miletić), Katedra za monostrukturalne i polistrukturalne aktivnosti (predstojnik doc. dr. sc. Frane Žuvela), Katedra za borilačke sportove (predstojnik doc. dr. sc. Hrvoje Karninčić).

Znanstveni i nastavni rad djelatnika koji pripadaju Zavodu usmjeren je ka čitavom nizu raznovrsnih kinezioloških ali i multidisciplinarnih tema (npr. problematici transformacijskih procesa odnosno analizi efekata koji se mogu dobiti primjenom odgovarajućih trenažnih postupaka, razvoju bazičnih i specifičnih motoričkih sposobnosti i motoričkih znanja, utvrđivanju čimbenika uspješnosti u individualnim sportskim aktivnostima, itd.).

Za sve informacije, savjete, pomoć i suradnju kolegice i kolege sa Zavoda Vam svakodnevno stoje na raspolaganju.

Predstojnik Zavoda za kineziologiju individualnih sportova

izv. prof. dr. sc. Frane Žuvela