Sudjelovanje studenata i profesora Kineziološkog fakulteta u kombiniranom obliku mobilnosti u Brestu

U sklopu Alijanse europskih sveučilišta mora (SEA-EU), a u organizaciji University of Bretagne i University Festival Research in Science, Art and Creation (REESAC), BREST France, održana je kombinirana mobilnost (BIP) na temu transformacije u plesnoj koreografiji – ‘La Mue’.

Događaj se sastojao od dva dijela: virtualne komponente (u veljači) i fizičke mobilnosti (u ožujku). Virtulana komponenta uključivala je predavanja i radionice profesora i koreografa iz SEA-EU alijanse (UBO Brest, University of  Gdańsk i University of Split). S Kineziološkog fakulteta u Splitu prdavanja su održali prof. Đurđica Miletić i prof. Alen Miletić. Profesorica Miletić održala je predavanje na temu ‘Choreography Evaluation and Student-centered Approach in Learning Dances’ dok je profesor Miletić, kroz temu ‘Introduction to the Croatian Dances: Etnochoreology as a National and Cultural Heritage (Importance of Implementation in the Educational Curricula)’, studentima predstavio ulogu i važnost tradicionalnih hrvatskih plesova u kulturnoj baštini.

Fizički dio mobilnosti održao se od 14. do 19. ožujka, u trajanju od 30 sati, na Sveučilištu u Brestu. Kineziološki fakultet Sveučilišta u Splitu predstavljalo je šest studentica.

Više o programu i aktivnostima, pogledajte na fotografijama! Čestitamo studentima i profesorima na trudu i sudjelovanju!