ELSA Split održava 10. jubilarni simulirani parlament

Poznato je da ELSA Split već duži niz godina organizira zanimljive rasprave Simuliranog parlamenta, koje traju nekoliko sati, a ta dobra tradicija nastavit će se i ove godine po 10. put!

Studenti splitskog Sveučilišta, odabrali su Zakon o pravnom položaju vjerskih zajednica.

Zastupnici Simuliranog parlamenta prije same sjednice pripremat će amandmane s kojima će pokušati uvjeriti suprotne strane, da je baš ta promjena, tih nekoliko amandmana ključna za izmjenu Zakona.

30 najaktivnijih sudionika bit će nagrađeno putovanjem u Zagreb u Hrvatski sabor gdje će sudjelovati na nacionalnom Simuliranom parlamentu s kolegama iz Zagreba, Rijeke i Osijeka. ELSA Split kao nepolitička organizacija ne promiče i ne zagovara ni jednu političku opciju.

Sudionici na Simuliranom parlamentu odabiru političku stranu kojoj pripadaju na sjednici Simuliranog parlamenta (desnica, centar, ljevica) bez obzira na vlastite stranačke i političke preferencije.

Sjednica Simuliranog parlamenta održat će se 15. ožujka na Pravnom fakultetu u Splitu s početkom u 15:00 sati.