Održano predavanje o mogućnostima međunarodne mobilnosti za studente

U sklopu tjedne manifestacije koja se održava na Kineziološkom fakultetu od 22. do 225. travnja, na temu ‘Explore the World: Go International – International Week at KIF‘, a u organizaciji Odsjeka za međunarodnu suradnju Kineziološkog fakulteta, održano je prvo u nizu predavanja na temu studentskih mobilnosti.

Uvodno predavanje održala je Ana Ćosić, voditeljica Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Splitu koja je studentima predstavila važnost Erasmus mobilnosti kao i značaj partnerstva Sveučilišta u Splitu u SEA-EU Alijansi. Voditeljica Ureda za akademsku mobilnost, Maja Rakela, studente je upoznala sa svim zakonitostima i mogućnostima odlaska na studijsku mobilnost, dok je stručna suradnica za međunarodnu suradnju, Filipa Jelaska, prisutne informirala o kratkoročnim oblicima studentske mobilnosti.

Svoje iskustvo sudjelovanja na BIP mobilnosti u Brestu, Francuska, s prisutnima je podijelila studentica Kineziološkog fakulteta, Hana Babić, koja je, kroz niz praktičnih savjeta i slika, uspjela prenijeti razloge i dobrobiti sudjelovanja u jednom ovakvom obliku mobilnosti.

Događaju su prisustvovali i Lidija Marković, profesorica s Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, Univerziteta u Novom Sadu, Srbija kao i profesor Jean-Jacques Grimm s  Université Rennes 2, Francuska, koji su predstavili svoje fakultete, a s kojima Kineziološki fakultet ima među-institucijsku suradnju.