Kineziološki fakultet Split

Obavijesti

Barbara Gilić dobitnica Državne nagrade za znanost – najvećeg znanstvenog priznanja u Republici Hrvatskoj

U prosincu 2021. Odbor za podjelu državnih nagrada za znanost, imenovan Odlukom Hrvatskoga sabora, na temelju Zakona o hrvatskim državnim nagradama za znanost donio je Odluku o dodjeli Državnih nagrada za znanost za 2020. godinu.

GODIŠNJA NAGRADA ZA ZNANSTVENE NOVAKE (MLADE ZNANSTVENIKE) U PODRUČJU DRUŠTVENIH ZNANOSTI JE DODIJELJENA BARBARI GILIĆ, doktorandici Kineziološkog fakulteta u Splitu.

Državna nagrada za znanost je najveće priznanje koje dodjeljuje Republika Hrvatska za znanstveno istraživački rad i uspjehe u znanosti. Činjenica da se radi o najvećem znanstvenom priznanju u Republici Hrvatskoj dovoljno govori o postignuću i vrijednosti Barbarinog znanstvenog rada. Ipak, kao svojevrstan kuriozitet treba istaknuti i to kako je Barbara Gilić jedini dobitnik državne nagrade za znanost RH ove godine koji (još) nema titulu doktora znanosti!

Odluka o dodjeli nagrade

Obrazloženje o podjeli nagrade