Trajanje i izvođenje programa “Instruktor/ica fitnesa u teretani”

Program osposobljavanja od ukupno 300 sati realizirat će se redovitom ili konzultativno-instruktivnom nastavom. Teorijski dio programa u trajanju od 116 sati izvodi se u učionici ustanove te ONLINE putem Moodle sustava, kao i vježbe u trajanju 27 sati (za sve nastavne cjeline osim Metodika fitnesa u teretani). Vježbe nastavne cjeline Metodika fitnesa u teretani u trajanju od 60 sati i praktična nastava u trajanju od 97 sati provode se u fitnes centrima ili klubovima sportske rekreacije pod nadzorom mentora kineziologa, a s kojima ustanova ima sklopljen ugovor o suradnji.

Polaznik vodi dnevnik rada te ga potpisanog i ovjerenog  predaje u ustanovu.

Konzultativno – instruktivna nastava: broj skupnih konzultacija iznosi 79 sati od ukupnog broja sati teorijske nastave planirane u programu. Skupne konzultacije izvode se sa cijelom obrazovnom skupinom i obavezne su za sve polaznike. Individualne konzultacije se provode u trajanju od 37 sati putem e-maila ili neposredno, a prema potrebi polaznika.

Program traje približno 3 mjeseca te će se nastava odvijati vikendima.