Poziv na sudjelovanje na 10. svjetskom natjecanju Nelson Mandela Human Rights Moot Court

10. svjetsko natjecanje Nelson Mandela Human Rights Moot Court održat će se od 15. do 20. srpnja 2018. godine u Ženevi.

Natjecanje će se održati na engleskom i francuskom jeziku te je otvoreno svim studentima preddiplomskih i diplomskih studija. Sudjeluje se u timovima od dvije osobe po sveučilištu, a najboljih 10 timova iz svake UN-ove regionalne grupe ulazi u predfinale i finale u Ženevi dok se dva najbolja tima ogledaju pred sucima međunarodnih sudova i tribunala.

Detaljnije informacije o natjecanju nalazi se na sljedećoj poveznici: http://www1.chr.up.ac.za/index.php/world-moot-court.html.

Odabrani sudionici u konačnom krugu natjecanja sami snose sve troškove, uz dostupno ograničeno sufinanciranje.

Rok za prijavu na natjecanje je 16. travnja 2018.