Timu KIFST nagrada Županije i Sveučilišta za Izradu strategije UAS

Svečana dodjela priznanja autorskom timu Sveučilišta u Splitu za izradu Strategije razvoja Urbane aglomeracije Split održana je u ponedjeljak 20. studenog u vijećnici Ekonomskog fakulteta.

Tom prigodom uz prisustvo  Župana Splitsko-dalmatinskog Blaženka Bobana i dogradonačelnika  Grada Splita Nina Vele, rektor prof. dr. sc. Šimun Anđelinović, uručio je stručnjacima sa Sveučilišta priznanja za ukupni i pojedinačni doprinos u izradi Strategije, a temeljem dodijeljene Nagrade Splitsko-dalmatinske županije za izradu Strategije razvoja Urbane aglomeracije Split i sveukupan doprinos društvenom razvoju Splitsko-dalmatinske županije. Stručni timKineziološkog fakulteta u Splitu sačinjavali su:  prof. dr .sc. Đurđica Miletić,  prof. dr sc. Jelena Paušić, prof. dr. sc. Zoran Grgantov i voditelj tima  izv. prof. dr. sc.  Dražen ČularNaši kineziolozi  izradili su analizu stanja  i poglavlje  Sport i tjelesna aktivnost korisni za zdravlje. Potrebno je naglasiti da su  djelatnici Kineziološkog fakulteta, kao i ostali uključeni djelatnici Sveučilišta uložili izniman višemjesečni trud  te su stategiju  izradili potpuno besplatno,  čime je Sveučilište u Splitu dalo  izuzetan obol u promicanju znanosti, gospodarstva, prosvjete, kulture, športa, zdravstva, socijalne skrbi i drugih područja društvenog života u Splitsko-dalmatinskoj županiji.  Temeljem Izrađene strategije,  Gradovi i općine Urbane aglomeracije Split dobili su priliku iskoristiti više od 62.000.000 eura iz europskih fondova.