Sportom protiv nasilja i isključenosti (Sport Against Violence and Exclusion – SAVE)

Poštovani,

Kineziološki fakultet u Splitu, partner je u međunarodnom projektu kojeg izvodi ukupno 9 partnerskih organizacija iz 7 europskih država.

Sport protiv nasilja i isključenosti (eng. Sport Against Violence and Exclusion – SAVE) projekt je financiran u sklopu EU programa Erasmus+ Sport, a osnovni ciljevi projekta su: definiranje kompetencija potrebnih za predviđanje, izbjegavanje i prestanak nasilja, isključivanja i netolerancije kroz sport, te korištenje sporta kao ‘alata’ za rješavanje sukoba; rješavanje sukoba kao dijela budućeg kurikuluma na sveučilištima i programima cjeloživotnog učenja; izgradnja kapaciteta sportskih obrazovnih ustanova za učinkovito upravljanje uporabom ‘alata’ za rješavanje sukoba.

U cilju ostvarivanja navedenih ciljeva projekta, ‘dizajn’ projekta iziskuje utvrđivanje trenutnog stanja i potreba kako bi se prikupile potrebne informacije i podaci na kojima će se temeljiti daljnje projektne aktivnosti.

Sa zadovoljstvom Vas pozivamo na predstavljanje projekta koje će se održati 11. travnja u 14:30 sati na adesi Teslina 10 – 4. kat.