Poziv na predavanje Što EU čini za nas, svakodnevno? te Karijera u EU institucijama

Pozivaju se svi studente Sveučilišta u Splitu na predavanja Što EU čini za nas, svakodnevno? te Karijera u EU institucijama, koju će održati Dr. Nora Straehle iz Europske komisije, Glavna uprava za tržišno natjecanje, u petak, 10. svibnja 2019., u Multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice

Predavanje će se održati u okviru inicijative ‘EU Back to University’ putem koje službenici Europske Komisije posjećuju Sveučilište u zemlji članici iz koje potječu i sa studentima razmjenjuju spoznaje o EU. Na jedan dan, službenik postaje dodirna točka između građana/studenata i EU.

Ova inicijativa pruža studentima priliku da nauče više o funkcioniranju EU i diskutiraju o mogućnostima ali i izazovima koje donosi članstvo u EU.