Naši djelatnici na „6th World Congress of Racket Sport Science“ na Thailandu

U Bangkoku (Thailand)  od 25. do 26. svibnja 2018. održan je „6th World Congress of Racket Sport Science“  u organizaciji Badminton World Federation (BWF), Badminton Association of Thailand, International Table Tennis Federation (ITTF) & Mahidol University uz podršku International Tennis Federation (ITF).

Na ovom velikom međunarodnom znanstvenom kongresu sudjelovalo je 200-tinjak najuglednijih svjetskih znanstvenika koji se bave problematikom sportske znanosti u reketnim sportovima, a naš je fakultet zastupao doc. dr. sc. Goran Munivrana kao član uredništva kongersa, te je ujedno prezentirao prve rezultate novog projekta ITTF SSMC-a (znanstveno-medicinska komisija ITTF-a) pod nazivom „A FIRST STEP TO CREATE AN INTERNATIONAL BENCHMARK FOR TALENT DEVELOPMENT IN TABLE TENNIS“. Jedan od koautora na istoimenom radu je još jedan naš djelatnik Izv. prof. dr. sc. Igor Jelaska.

Za vrijeme kongresa također su obavljeni preliminarni razgovori s visokim dužnosnicima svjetske badmintonske federacije (BWF) s ciljem uspostave suradnje na programima od zajedničkog interesa, poput programa edukacije trenera u organizaciji kojih KIFST već ima zavidno iskustvo. Nastavak pregovora o možebitnoj budućoj suradnji i njenim modelima održati će se sredinom rujna u Tokyu (Japan).