Na Splitskom polumaratonu profesorica KIF-a osvojila 5. mjesto

Splitski polumaraton oduševio je i u svom 17. izdanju. Opet je oborio rekord, ove je godine okupio oko 1700 sudionika iz 40 svjetskih zemalja. Raste iz godine u godinu i korak po korak primiče se transformaciji u maraton, što je krajnji cilj.

Ovogodišnja je utrka protekla u znaku Kenije koja je u muškoj i ženskoj konkurenciji zauzela čak četiri od šest mjesta na postolju. I to prva dva u svakoj konkurenciji. Kod muškaraca slavio je Joel Maina Mwangi a kod djevojaka Betty Chepleting. Mwangi je pritom oborio rekord staze.

Prva je među Hrvaticama cilj dohvatila doc. dr. sc. Danijela Kuna, nastavnica na predmetima Atletike. Sveukupno je zauzela odlično 5. mjesto.

– Zadovoljna sam s obzirom na stazu. Uvjeti su bili idealni, a čak sam mislila da će biti hladnije pa sam se jače obukla. Staza je bila dinamična, teška i brza – rekla je Danijela.

VIŠE