MEĐUNARODNI ZNANSTVENO-STRUČNI SKUP “Suvremeni trendovi u kineziologiji i sportu”

MEĐUNARODNI ZNANSTVENO-STRUČNI SKUP

Suvremeni trendovi u kineziologiji i sportu

Ponedjeljak

5.12.2016.

10.00 The Faculty of Kinesiology in Split (Sport Science Lab)-  a new ERA

Johnny Padulo, PhD and prof. dr.s c. Tonći Bavčević

Institut za kineziologiju

SC Gripe, Osječka 11

10.30 Prezentacija modernih tehnologija u području  sportske dijagnostike: MetaMax 3b –CORTEX, K5-COSMED Davorin Antolić, prof. – LarusSport

11.30 Prezentacija modernih tehnologija u području  sportske dijagnostike: full body Kinematic Measurement System X-SENS, Davorin Antolić, prof. LarusSport

Utorak

6.12.2016.

10.00  Injury & illness surveillance in a league from middle-east: the ASPREV experience; Training load and wellness monitoring in professional soccer,

Karim Chamari, PhD

Kino sala, HNK Hajduk,

Gradski stadion Poljud

11.00 The science behind soccer field performance, Antonio dello Iacono, PhD

12.00 Dijagnostika antropološkog statusa mladih nogometaša s posebnim osvrtom na odabir / selekciju,  doc. dr. sc. Erceg Marko, Ante Rađa, mag. cin.

13.00 – 14.00 Coffee break, snack

14.00 PRACTICAL LECTURES:  The science behind soccer field performance (GPS device), Antonio dello Iacono, PhD

Nogometni teren,  HNK Hajduk, Poljud

15.00 PRACTICAL LECTURES: Practical implementation of preventive protocols in soccer based on the sport science, doc. dr. sc. Mario Tomljanović, Tea Bešlija, prof. – predavač