Kineziološki fakultet primljen u Klaster Personalne medicine

U srijedu 12. listopada 2016. Skupština klastera konkurentnosti Personalne medicine donijela je odluku da se Kineziološki fakultet u Splitu primi u punopravno članstvo. Klasteri konkurentnosti u Republici Hrvatskoj zamišljeni su kao neprofitne organizacije koje okupljaju sve najbolje gospodarstvenike u određenom sektoru – male, srednje i velike poduzetnike, predstavnike regionalne i lokalne samouprave te znanstveno-istraživačke institucije, kako bi se uspostavila sinergija i zajednička suradnja s ciljem jačanja konkurentnosti gospodarskih sektora na nacionalnoj razini. Dionici javnog, privatnog i znanstveno-istraživačkog sektora predstavljaju koncept ‘triple helixa’, što čini temeljni ustroj Hrvatskih klastera konkurentnosti. Krajnja učinkovitost klastera određena je kvalitetom uspostavljene komunikacije i suradnje unutar formalne strukture klastera. Članovi klastera Personalne medicine u znanstveno-istraživačkom sektoru, pored novog člana KIFST su: Farmaceutsko biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu,  Institut za antropologiju, Medicinski fakultet Osijek, Nacionalni centar za integrativnu medicinu, Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu, Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Dječja bolnica Srebrnjak i Mediteranski institut za istraživanje života. Dekanica prof. dr. sc. Đurđica Miletić se zahvalila svim članovima skupštine klastera, a posebno predsjedniku klastera prof. dr. sc. Draganu Primorcu što su prepoznali potencijal naše Institucije, i današnjom odlukom omogućili da se nađemo u ovako prestižnom društvu. Za predstavnika u Skupštini Klastera personalne medicine ispred KIFST imenovan je prodekan za poslovanje i financije doc. dr.sc. Dražen Čular.

za-web-naslovnicu-klaster