Kineziološki fakultet podijelio nagrade najboljim mladim sportašima Grada Kaštela

Ante Buzov, član kickboxing kluba Uni Rent i Lucija Brešković, članica judo kluba Kaštela, prema izboru sportskih djelatnika i novinara, najuspješniji su kaštelanski sportaši u 2016. godini, a nagrade za ovaj izbor uručene su im na tradicionalnoj svečanosti koja se, u organizaciji Zajednice športskih udruga Kaštela, održala u dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšiću.

Najuspješnija momčad u prošloj godini su peterostruki prvaci države i sudionici finala Kupa Hrvatske, odbojkaški klub Mladost Ribola Kaštela, drugo mjesto osvojio je judo klub Dalmacijacement, a treće veslački klub Marina Kaštela.

Tek dvije ekipe bile su nominirane u kategoriji najboljih sportskih ekipa, odbojkaški klub Marina Kaštela i odbojkaški klub Kaštela Cemex, a više glasova otišlo je na adresu Marinki, koje su osvajačice Kupa i Superkupa te drugog mjesta u prvenstvu Hrvatske.

U kategoriji najboljeg trenera titula je očekivano otišla na adresu Ivana Rančića, koji je odbojkaše Mladosti Ribole Kaštela još jednom doveo do titule prvaka i finalista Kupa, a član je trenerske komisije Hrvatske i vjerojatno slijedeći izbornik seniorske reprezentacije. Drugo mjesto u izboru pripalo je Bošku Rozgi iz JK Kaštela, dok je treći po broju glasova bio Miljenko Šarac iz kickboxing kluba Uni Rent.

Posebno priznanje za dugogodišnji rad i promicanje sporta u Kaštelima ove je godine pripalo dugogodišnjem sportskom djelatniku, odbojkaškom treneru Branku Draganiću.

Najuspješnijim kaštelanskim sportašima nagrade su uručili čelni ljudi grada i sportske zajednice, a domaćin cijele večeri bila je predsjednica ZSU, inače djelatnica Kineziološkog fakulteta Doc. dr. sc. Mirjana Milić.

Svakako treba napomenuti da se i ove godine u izbor uključio Kineziološki fakultet u Splitu pa su dekanica fakulteta, Prof. dr. sc. Đurđica Miletić i prodekan za znanost, Prof. dr. sc. Zoran Grgantov, dvojici mladih perspektivnih sportaša, Maji Franić iz JK Kaštela te Ivanu Banovcu iz VK Marina Kaštela, uručili simbolične novčane nagrade.